skip to Main Content

Vine a visitar l’Edifici Històric de la Universitat de Barcelona

Dimarts 29 de novembre a les 11.00h
Edifici Històric de la UB (com arribar-hi?)
Preu: 5€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.

Amb motiu del 150è aniversari de la Universitat de Barcelona i la recent remodelació de l’Edifici Històric situat a la Plaça Universitat de Barcelona, els Amics us proposem una visita comentada a aquesta institució centenària per tal de conèixer els espais més emblemàtics de l’edifici: la zona noble, el vestíbul principal, l’Escala d’Honor, el Rectorat, el Paranimf, veritable cor de la vida universitària i escenari dels actes institucionals i les cerimònies més solemnes, una visita al CRAI Fons antic i, finalment, la pujada a la Torre de Lletres.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies