skip to Main Content

Visitem l’exposició de vestits de Victoria de los Ángeles i el Palau Güell

Dimecres 13 de desembre  a les 12h i a les 16h (2 grups – últimes places disponibles)
Palau Güell (Com arribar-hi?)
*Preu Amics: 5€
*Preu acompanyants no socis: 6€
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat.

Amb motiu del centenari del naixement de la soprano Victoria de los Ángeles, el Palau Güell acull l’exposició Cosint el cant que acosta la part més personal de la cantant i la seva relació amb la moda. La mostra està organitzada pel Palau Güell amb la col·laboració de la Fundació Victoria de los Ángeles (FVA) i el Centre de Documentació i Museu de les Arts Escèniques (MAE) de l’Institut del Teatre i la Fundació del Gran Teatre del Liceu. Concretament a la mostra es poden veure 17 peces de diferents èpoques, així com objectes personals de la genial artista com ara la màquina de cosir que feia servir per confeccionar molts dels seus vestits. La visita a aquesta mostra anirà a càrrec de Marc Busquets, director artístic de la Fundació Victoria de los Ángeles i comissari de l’Any Victoria de los Ángeles

A més, la visita comentada inclourà també l’edifici que acull aquesta magnífica mostra: el Palau Güell, una de les obres mestres de l’arquitecte Antoni Gaudí. Va ser construït entre 1886 i 1890 i és considerat un exemple destacat de l’arquitectura modernista catalana. Aquest palau va ser encarregat per Eusebi Güell, un ric empresari i mecenes de Gaudí. El Palau Güell reflecteix la primera etapa de l’estil de Gaudí, on encara es poden veure influències gòtiques en la seva arquitectura, especialment en els detalls dels elements estructurals. Una de les característiques més notables del Palau Güell és la seva decoració interior i la seva originalitat en l’ús dels materials. Destaca especialment la decoració de les xemeneies a la terrassa, considerades com autèntiques escultures.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies