skip to Main Content
Sí, Continuarem On El Liceu Ho Va Deixar!

Sí, continuarem on el Liceu ho va deixar!

El Liceu ha fet oficial avui el tancament de la resta de la temporada 2019-2020 amb la reprogramació d’alguns dels espectacles durant les properes quatre temporades. Així doncs, malauradament a la cancel·lació de la nova producció de Lohengrin i l’estrena d’Alcione, s’hi afegeix també CarmenIl barbiere di Siviglia, així com òperes en versió concert, dansa, concerts i recitals que estaven previstos des que es va iniciar l’estat d’alarma fins a finals de juliol.

El Teatre contactarà tant amb els abonats com amb el públic general que havia comprat entrades soltes per donar-los diverses opcions en relació a la suma de l’import dels espectacles cancel·lats (les tres opcions es poden combinar entre sí):

  • Donació de la totalitat o part de l’import de les entrades al Teatre (en aquest cas, la Fundació del Gran Teatre del Liceu emetrà el certificat de donació corresponent)

  • Deixar l’import a compte per a l’abonament de la temporada 2020-2021

  • Reintegrament de l’import
    *Podeu consultar tots els detalls dels diferents procediments al següent enllaç

Són moments difícils per la cultura en general i pel Liceu en particular. Ens unim al desig de la direcció del Teatre de fer que la propera temporada, la 2020-2021, sigui una prolongació d’aquesta que ha quedat pausada pel Covid-19. Apel·lem, també, a l’esperit de solidaritat sorgit després de l’incendi de 1994, en què l’Associació, els nostres socis i la ciutadania en general ens vam bolcar en ajudar el nostre estimat Teatre amb els nostres donatius. Animem els nostres socis, ja siguin abonats o no perquè tots i cadascun de nosaltres formem part de l’ànima del Liceu, a fer donació de part o tot l’import de les entrades dels espectacles cancel·lats, pensant que és un gest no només per al teatre sinó per a tots, perquè tots puguem seguir gaudint de l’òpera quan la situació torni a la normalitat.

Com dèiem fa uns dies, és hora de vèncer!
Entre tots, ens en sortirem!

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACCEPTAR
Aviso de cookies