skip to Main Content

Londres i Glyndebourne, del 26 de juny a l’1 de juliol

El proper mes de juny, els Amics us proposem un viatge a Londres, que inclou també un dia al Festival de Glyndebourne, el Festival operístic anglès més singular, cèlebre i antic (1934) ubicat a uns cent quilòmetres de la capital anglesa, on gaudirem de Don Giovanni, un clàssic Mozartià dirigit per Evan Rogister amb direcció d’escena de Mariame Clément, amb Andrei Bondarenko interpretant el paper principal i Venera Gimadieva com a Donna Anna. La sortida a Glyndebourne inclou el tradicional sopar-pícnic als jardins durant l’entreacte.

A més, durant el nostre viatge a Londres també gaudirem Werther  i Don Carlo a la Royal Opera House. La primera dirigida per Antonio Pappano i interpretada pel tenor Jonas Kauffman, la segona dirigida per Bertrand de Billy i amb la soprano Lise Davidsen com a Elizabeth. També assistirem al concert The Met Orchestra al Barbican Centre dirigit per Yannick Nézet-Séguin, i amb la presència de la mezzosoprano Joyce DiDonato.

Completarem el nostre viatge amb dues visites culturals de la mà d’un guia local: d’una banda la National Gallery, una de les pinacoteques més importants del món, que compta amb unes 2.300 obres i que abarca un ampli període de la història que va des del s. XIII al s. XX. Entre les seves obres més valorades, trobem artistes com Botticelli, Rembrandt, Goya, Rubens, Caravaggio, Poussin, Tiziano, Michelangelo o Raffaello. I d’altra banda el Sir John Soane’s Museum, un museu de petit format que alberga la col·lecció de l’arquitecte neoclàssic John Soane (1753-1837). El museu està ubicat a la seva residència, al centre de Londres, i compta amb una col·lecció especialitzada en dibuixos d’unes 30.000 obres entre els quals trobem artistes com: Piranesi, Turner, Canaletto o Reynolds.

Dilluns 26 de juny
10.55h – Sortida del vol amb destinació Londres (Gatwick)
12.20h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Londres i trasllat a l’hotel amb autocar
Resta del dia lliure

Dimarts 27 de juny
14.00h – Trasllat al Festival de Glyndebourne amb autocar
17.05h – Don Giovanni al Festival de Glyndebourne (sopar-pícnic a l’entreacte inclòs en el preu)
21.45h – Trasllat a l’hotel amb autocar

Dimecres 28 de juny
Matí – Visita comentada al Soane Museum
Resta del dia lliure
19.15h – Werther de Massenet a la Royal Opera House.

Dijous 29 de juny
Matí – Visita comentada a la National Gallery
Resta del dia lliure
19.30h – Concert The Met Orchestra al Barbican Centre.

Divendres 30 de juny
Matí lliure
17.30h – Don Carlo de Verdi a la Royal Opera House.

Dissabte 1 de juliol
17.35h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
20.45h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

NOTA: aquests horaris són susceptibles de modificació fins al tancament definitiu del viatge.

Preu del viatge

En habitació doble:  3.100€ / persona
En habitació individual:  3.600€

(inclou: bitllets d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, allotjament i esmorzar, trasllat aeroport-hotel-aeroport, trasllat i sopar a Glyndebourne, entrades als espectacles en primera categoria, visita comentada a la National Gallery, visita comentada al Sir John Soane’s Museum, dossier de viatge, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies