skip to Main Content

Sortida al Festival Temporada Alta de Girona, 17 i 18 d’octubre

El Festival Temporada Alta de Girona es consolida, any rere any, com un dels festivals de més prestigi d’Europa i que ha sabut trobar l’equilibri entre les produccions de casa nostra i la primera línia de l’escena estrangera.
Enguany, l’òpera entra com una de les grans apostes internacionals del Festival amb un Macbeth de factura contemporània, l’última peça del controvertit director sud-africà Brett Bailey que, a partir de l’òpera de Giuseppe Verdi, trasllada el drama shakespearià a les lluites de l’Àfrica actual post colonial.
Amics del Liceu ha preparat una sortida per assistir a l’estrena d’aquest espectacle revelació a Europa, interpretat per una orquestra en directe i dotze cantants excepcionals.
L’endemà de la funció farem un recorregut pel casc antic de Girona: els barris de Sant Feliu i Sant Pere de Galligants, els Banys Àrabs, la Catedral amb el Tapís de la Creació –peça única en el seu gènere i la més important en l’art tèxtil romànic–, el claustre i el Call, per acabar finalment en el barri artesanal. La jornada es clourà amb un dinar al restaurant Maràngels emplaçat en una antiga masia catalana del segle XVII al poble de Sant Gregori.

Macbeth, basat en l’òpera de Giuseppe Verdi
Idea, direcció i disseny: Brett Bailey
Composició musical: Fabrizio Cassol
Direcció de l’orquestra: Premil Petrovic
Orquestra: No Borders Orchesta, amb els percussionistes Cherilee Adams i Dylan Tabisher
Intèrprets: Owen Metsileng, Nobulumko Mnxgxekeza i Otto Maidi
Cor: Sandile Kamle, Jacqueline Manciya, Monde Masimini, Siphesihle Mdena, Bulelani Madondile, Philisa Sibeko i Thomakazi Holland

Preus per persona
En habitació doble: 210€
En habitació individual: 250€
(el preu inclou: entrada a l’òpera en primera categoria, trasllats en autocar, allotjament i esmorzar, visita a Girona, dinar al restaurant Maràngels i dossier de viatge)

Hotel
Hotel Carlemany ****

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies