skip to Main Content

Conferència: L’acord de Tristan

En aquesta conferència el professor Carlos Calderón ens plantejarà si un únic acord pot canviar el món i ens donarà la seva particular visió sobre l’acord inicial del drama wagnerià. “La resposta, en el cas de l’acord de Tristan, és, sen dubte, afirmativa. Una complexa barreja de raons històrico-culturals juntament amb unes aportacions estètico-artístiques justifiquen aquesta afirmació. No obstant, tal com succeeix amb tota resposta a una pregunta estètica, cap d’elles és capaç d’esgotar el tema.”
Dimarts 17 de març a les 19.30h a la sala del cor del Gran Teatre del Liceu, entrada per la Rambla 51-59.
Entrada lliure.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies