skip to Main Content

El Museu de les Arts Escèniques i els Amics del Liceu parlem d’òpera!

Dimecres 10 de juny a les 18h
Instagram Live
A través del compte del Museu de les Arts Escèniques (clica aquí)

El proper dimecres 10 de juny, us convidem a participar a la conversa que estem preparant a través d’Instagram Live amb el Museu de les Arts Escèniques, on els Amics parlarem de la nostra passió per l’òpera i tot allò que fem per acostar l’òpera i la cultura als nostres socis a través d’activitats, viatges, conferències, cursos i molt més! I el Museu de les Arts Escèniques ens parlarà d’algunes de les peces més significatives que té a la seva col·lecció relacionades amb el món de l’òpera: escenografies d’Oleguer Junyent o Francesc Soler i Rovirosa, vestuari de cantants com Montserrat Caballé o Victòria dels Àngels, o un ampli fons de teatrins.

La xerrada estarà protagonitzada per Marc Balcells, membre de la Junta d’Amics del Liceu i professor de la UOC, i Joan Miquel Llodra, Historiador de l’Art i guia del Museu de les Arts Escèniques. A més, durant la xerrada esperem les vostres preguntes i aportacions en directe, que de ben segur enriquiran la conversa amb matisos interessants!

Si disposeu de compte d’instagram i encara no seguiu a Amics del Liceu, us convidem a fer-ho a través del següent enllaç.

A continuació, us enllacem el vídeo de l’activitat:

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies