skip to Main Content

Comentari virtual a l’exposició de la pintora Montserrat Casanova, a la Sala Parés

Canal Youtube d’Amics del Liceu
*Activitat exclusiva per als Amics del Liceu

Avui ens fa especial il·lusió convidar-vos a visitar virtualment l’exposició de pintura de Montserrat Casanova (1909-1990), una pintora entre pintors als anys 30 a la Sala Parés.

Es tracta d’una interessant mostra que reivindica la figura històrica d’aquesta artista dona, que va ser especialment reconeguda i valorada a finals dels anys 20, quan va exposar juntament amb grans artistes com Salvador Dalí, Hans Arp o Piet Mondrian, però que va caure en l’oblit després de la Guerra Civil espanyola.

Així doncs, us convidem a conèixer amb més detall les obres i trajectòria d’aquesta singular artista, amb el comentari virtual en format vídeo que hem realitzat en col·laboració amb la Sala Parés, de la mà del doctor en Història de l’art Sergio Fuentes Milà, en una visita exclusiva per als Amics del Liceu.

Trobareu tota la informació d’aquesta i altres exposicions de la Sala Parés a la seva pàgina web.

Esperem que us agradi!

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies