skip to Main Content

Festival de Granada, del 10 al 13 de juliol

El proper mes de juliol, els Amics del Liceu us proposem un viatge a la ciutat de Granada per assistir a la 72a edició del seu Festival que enguany comptarà amb la veu com a eix vertebrador del programa de concerts. Un dels al·licients d’aquest festival, a més, és que dona l’oportunitat de gaudir de la música des de diversos espais de la ciutat. Assistirem a un concert al Patio de los Arrayanes amb el quartat de corda Mandelring Quartett acompanyat al piano per Judith Jáuregui, que interpretaran peces de Xostakovitx com el Quartet de cordes núm. 8 en Do menor i el Quintet per a piano i cordes en Sol menor. Al Palacio de Carlos V gaudirem, d’una banda, del recital del pianista rus Daniil Trifonov que interpretarà obres de Txaikovski, Robert Schumann, Mozart i Ravel, entre d’altres; i de l’altra, de la versió concert de Turandot de Puccini protagonitzada per les grans veus d’Anna Pirozzi, Jorge de León i Nadine Sierra, acompanyats per l’Orquestra i el Cor del Teatro Real de Madrid.

Durant el dia, completarem el nostre viatge amb algunes visites culturals que tenim en preparació i que ofereix la ciutat de Granada.

Dilluns 10 de juliol
10.45h – Sortida del vol amb destí Granada
12.20h – Hora d’arribada prevista a Granada
Tarda – Visita guiada al centre històric (catedral, capella reial)
22.30h – Concert Mandelring Quartett & Judith Jáuregui al Patio de los Arrayanes

Dimarts 11 de juliol
Matí – Visita guiada a la Alhambra
22.00h –  Recital de Daniil Trifonov al Palacio de Carlos V

Dimecres 12 de juliol
Matí – Visita guiada a la Granada àrab
22.00h –  Turandot al Palacio de Carlos V

Dijous 13 de juliol
12.55h – Sortida del vol amb destí Barcelona
14.25h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel
Hotel Abades Recogidas****
C. Recogidas, 7
18005 Granada
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 1.175€ / persona
En habitació individual: 1.300€

(inclou: bitllets d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrada als tres espectacles en primera categoria, trasllat d’anada i tornada en autocar a tots els espectacles, visites culturals especificades, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Per què no et pots perdre el nostre viatge a Granada? Conversem amb Antonio Moral, director del Festival:

   

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies