skip to Main Content

París, del 8 a l’11 de juny

El proper mes de juny, els Amics del Liceu us proposem un viatge a París per assistir a un esdeveniment musical excepcional en la història del nostre Teatre: serà una ocasió única per gaudir de la presència de l’Orquestra Simfònica del Liceu a l’Opéra de Paris amb el mestre Josep Pons al capdavant de la interpretació dEl castell de Barbablava, una de les tres obres escèniques que va compondre Béla Bartók. Comptarem amb dos protagonistes de gran renom internacional: la soprano Irene Théorin i el baríton Bryn Terfel. Junts ens endinsaran en la història de les set portes misterioses que Barbablava manté tancadaes i que Judith insisteix en anar obrint una per una. Completarem la programació musical amb un concert de lOrquestra Filharmònica de Radio France que, sota la batuta de Piotr Anderszewski, interpretarà obres de Haydn i Mozart.

Durant la nostra estada a París visitarem el Museu Marmottan, que compta amb la col·lecció més gran del món d’obres del pintor impressionista Claude Monet (més d’un centenar) entre les quals destaca l’obra Sol ixent, pintada a plein air el 1872, una obra imprescindible dins de la història de l’art, ja que representa l’inici del moviment impressionista. A més, l’edifici està ubicat en un entorn excepcional, ja que es tracta d’un antic pavelló de caça situat dins del parc de Bois de Boulogne, un dels pulmons de la ciutat. Dins daquesta col·lecció, també podrem veure obres de Renoir o Manet.

Completarem també el nostre viatge amb una visita al Palau de Versalles, declarat Patromini de la Humanitat des de fa més de 30 anys. Antic pavelló de caça del rei Lluís XIII, fou ampliat pel seu fill Lluís XIV per traslladar-hi la seva cort, la seu del govern, fins a convertir-lo en una de les obres més importants de l’art barroc francès del segle XVII. Entre les seves estances destaca la galeria dels miralls, destinada a enlluernar els visitants i on han tingut lloc grans esdeveniments històrics com la signatura del Tractat de Versalles o  el casament de Maria Antonieta. A nivell escultòric, destaca també el retrat de Lluís XIV realitzat per Bernini, al qual el rei va refusar com a arquitecte, però no va poder-s’hi resistir com a escultor.

Dijous 8 de juny
10.20h – Sortida del vol amb destinació París (Orly)
12.10h – Hora prevista d’arribada a París i trasllat a l’hotel amb autocar
Resta del dia lliure

Divendres 9 de juny
Matí – Visita al Musée Marmotaan
20.00h – Concert de l’Orquestra Filharmònica de Radio France a la Maison de la Radio et de la Musique

Dissabte 10 de juny
Matí – Visita al Palau de Versalles
20.00h – El Castell de Barbablava a l’Opéra Bastille

Diumenge 11 de juny
17.40h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
19.25h – Hora prevista d’arribada a Barcelona

Hotel
Hotel Maison Astor Curio****
11 rue d’Astorg
75008 Paris
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble:  1.990€ / persona
En habitació individual:  2.450€

(inclou: bitllets d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, allotjament i esmorzar, trasllat aeroport-hotel-aeroport, trasllat a l’Auditori, trasllat a Versalles, entrades als concerts en primera categoria, visita al Museu Marmottan i al Palau de Versalles, dossier de viatge, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per què no et pots perdre el nostre proper viatge a París? Conversem amb el Mestre Josep Pons, director de l’Orquestra el Gran Teatre del Liceu

Per a més informació i reserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

   

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies