skip to Main Content

Presentació exclusiva del Festival Life Victoria 2019

Dimecres 18 de setembre a les 19.30h
Sala del cor del Liceu
*Activitat gratuïta amb reserva prèvia

Gràcies a la nostra col·laboració amb el Life Victoria, el Festival de Lied ens ofereix de manera exclusiva per als Amics del Liceu la presentació de la temporada d’enguany, acte que conclourà amb un petit tast musical sorpresa on tots els Amics hi sou convidats.

La setena edició del Lied Festival Victoria de los Ángeles (LIFE Victoria 2019), posa la dona en el centre de l’edició d’aquesta tardor, que tindrà lloc a Barcelona del 25 de setembre al 17 de desembre. Amb la línia temàtica de “La dona en el Lied” els diversos recitals exploraran el rol de la dona en el camp d’aquest gènere, com a compositora, poetessa, musa i intèrpret. Així el programa es dedicarà a dones rellevants en la història de la música, i més concretament de la cançó lírica, com són Clara Wieck Schumann, Lili i Nadia Boulanger, Mathilde Wesendonck, Pauline de Ahna o Alma Mahler, entre d’altres.

Els socis d’Amics del Liceu poden beneficiar-se d’un 15% de descompte en la compra d’entrades per al Festival.

Cliqueu aquí per a més informació sobre el Festival Life Victoria.

 

 

 

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies