skip to Main Content

Col·loqui a l’entorn de l’incendi del Gran Teatre del Liceu

Divendres 15 de novembre a les 18.30h
Sala Parés (Com arribar-hi?)
Activitat gratuïta, no cal reserva prèvia

Amb motiu del 20è aniversari de la reobertura del Gran Teatre del Liceu, aquest novembre la galeria d’art Sala Parés i el Gran Teatre del Liceu presenten l’exposició Liceus. Es tracta d’una mostra on veurem la mirada de set artistes contemporanis vinculats a la Sala Parés, els quals senten una admiració i estima vers la tasca del Liceu i ens proposen interpretacions diverses sobre el teatre barceloní a través dels seus llenguatges pictòrics.

En l’àmbit d’aquesta exposició, la Sala Parés, el Gran Teatre del Liceu i els Amics del Liceu hem organitzat conjuntament un col·loqui que tindrà lloc a la Sala Parés, per parlar del malaurat incendi del teatre el 31 de gener de 1994, el salvament de moltes obres d’art fet per voluntaris, la reconstrucció del teatre, etc.

El col·loqui estarà protagonitzat per Pol Avinyó com a representant del Gran Teatre del Liceu, que parlarà de com es va plantejar la reconstrucció, ampliació, compra de terrenys, i els pactes amb els propietaris, Joan Anton Maragall que, com a Vicepresident que era llavors del Cercle del Liceu, recordarà la seva vivència del dia de l’incendi, el salvament de moltes obres d’art per part de voluntaris, i Ramon Bassas president dels Amics del Liceu, que parlarà de la recuperació del Teatre.

Us convidem a compartir amb nosaltres els vostres records i a acompanyar-nos en aquest col·loqui a l’entorn d’aquest tema tan proper i emotiu per als Amics del Liceu.

 

*A més, recordeu que també podeu participar a les visites comentades per la mostra, que es faran de la mà de la comissària i els artistes en un itinerari que inclou els dos espais expositius: Balcó Foyer i la Sala Parés. Més informació aquí

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies